Pozor k 22.11. byl ve studiu ukončen provoz solária.

Jóga

Jóga je integrální disciplína, nahlížející na člověka jako na celek. Nevěří tedy na oddělení hmoty a ducha. V knihách indických autorů je právem označována uměním, vědou a filosofií. Ukazuje nám jak využít své fyzické a duševní síly pro rozvoj a rozkvět vlastního života. Nalézt rovnováhu ve všech činnostech, jak fyzických, jako je práce, sport a výživa, tak psychických, jako je pěstování citových vztahů, studium a kreativní schopnosti. Jóga ukazuje, jak se naučit ovládat životní energii, své tělo, mysl a emoce. Snaží se, abychom poznali sami sebe. Jóga je ideální pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, uklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Hlavní náplní lekcí je výuka jednotlivých pozic (ásan), práce s dechem (pránájáma) a elaxace. Spojení těchto tří elementů tvoří harmonické cvičení, díky kterému zapomenete na okolní svět a starosti. Nemusíte se obávat obtížnosti ani posuzování, protože jóga není zaměřená na výkon, ale na vnitřní prožitek, který je čistě osobní a nesdělitelný. 

Na jógu je důležité obléci se pohodlně. Nejlépe legíny, nebo ¾ tepláky a tričko. Sebou mikinu a teplé ponožky na relaxaci + deku.

Od září budou hodiny jógy probíhat následně:

1. Otevřená hodina v délce 60- 75min vhodná pro začátečníky. Hodiny lze navštěvovat jednotlivě na základě rezervace v rezervačním systému.

Hlavní náplní lekcí pro úplné začátečníky bude navázání bližšího kontaktu s tělem, výuka několika základních ásán, průpravných cviků,které k nim vedou a práce s dechem. Budeme cvičit s pomůckami, není nutné se obávat, lekce budou vedeny v klidném tempu.

 Naučíme se obracet pozornost do sebe, plynule dýchat, vnímat proudění energie. Dále se budeme věnovat vnímání osy těla, prostoru v těle, centra těla a propojování těchto principů.

 Ásany očišťují tělo a mysl, mají také preventivní a ozdravné účinky. Zdraví je křehká rovnováha těla, mysli a ducha. Praktikování asán přináší zdraví, krásu, vitalitu, sílu, penvost i lehkost. Na vnitřní úrovni klid a šťastné naladění.

 2. Uzavřený kurz pro mírně pokročilé /vhodné pro všechny, kteří navštěvovali hodiny jógy v předešlém semestru, nebo již mají s hodinami jógy nějaké zkušenosti/

Platí se kurzovné na celé pololetí. Není možný jednotlivý vstup.

Hlavní náplní lekce pro mírně pokročilé je prohlubování praxe ásán.Pevná a příjemná pozice těla je zdrojem duševní harmonie a předchází těkání mysli. Kromě  zdokonalování již známých pozic se budeme učit nové, do lekcí bude zařazována hlubší relaxace a pránajáma. Dotkneme se prvních dvou stupňů jógy : Jama a Nijama.

 Kde končí tělo a začíná mysl? Kde končí mysl a začíná duch ? Nelze je oddělit, jelikož jsou vzájemně propojeny, jsou to jen různé aspekty téhož vše prostupujícího vědomí. Light On Yoga ( B.K.S. IYENGAR)

Prosíme klienty se zdravotním omezením, aby se na hodiny hlásili den předem a do poznámky při rezervaci zadali "ZO" .Děkujeme.

 

 

Cena a rozvrh cvičení

Začátečníci:

Cena: 140 Kč / 140 kreditů - Hodina pro začátečníky 60 - 80min - otevřená skupina, možný jednotlivý vstup.
Nebo 10 lekcí na 10 týdnů 1250 Kč

Rozvrh: Úterý od 17:00  - 60 až 80 min

Mírně pokročilí:

Cena: I pololetí 2280,- Kč - kurz se koná v termínu 10.9. - 17.12.2019 

Kurz je možné na doplnění kapacity navštěvovat jednotlivě v ceně 180 Kč/180 kreditů lekce. V tomto případě je nutná rezervace v rezevačním systému.

 

Při dlouhodobější nemoci bude čerpání kurzovného řešena individuálně. Je potřeba řešit telefonicky předem.

Rozvrh: Úterý 18:30 - 20:00

Instruktor

Eva Petrušová