POZOR!! Již máme k dispozici přihlášky na příměstský tábor roku 2019.

Bližší info naleznete v záložce LPT pro děti v hlavním menu.

SM System

Kdo může cvičit

Cvičení je vhodné pro jakoukoliv věkovou skupinu od 5 let do 100 let – děti, ženy, muži, senioři, těhotné, nevrcholové i vrcholové sportovce. SM systém -neboli SPS je vhodný pro lidi s problémy bolesti zad nebo kteří chtějí poruchám páteře předejít. Cvičení má také velký význam u prevence a léčby poruch velkých kloubů – kloub kyčelní, kolenní a ramenní, kluby nohou a klenba nožní. Tuto metodu využívá i mnoho vrcholových sportovců jako kondiční trénink s cílem zlepšit sportovní výkon a předejít přetížení a degeneraci páteře a velkých kloubů při sportu.

Co je SPS

Metoda "SM systém" neboli "Stabilizační a Mobilizační Systém" se opírá o 30let postupného vývoje a 25 let klinických zkušeností s tímto cvičením u pacientů s bolestmi páteře v bederní, hrudní i krční oblasti, u pacientů s akutním výhřezem ploténky a u skoliózy. V Německu je dokonce léčba (cvičení SP systém) touto metodou hrazena zdravotní pojišťovnou.

Cvičení se skládá se sestavy cviků dle MUDr. Richarda Smíška, které pomáhají správně aktivovat spirální svalové řetězce a tím umožnují protahovat páteř směrem vzhůru a zajistí tak ploténkám mezi obratli dostatečný prostor pro léčbu a regeneraci. Díky špatným návykům (sedavé zaměstnání, práce na notebooku) máme spirální svalové zřetězení ochablé a zároveň velmi přetěžované vertikální svalové zřetězení, které způsobují stlačování obratlů k sobě a meziobratlové ploténky jsou namáhány.

Je jedno, jakou máte motivaci. To, že jste si zvolili SP systém, je tím správným krokem ke zdravému tělu a spokojenosti.

 

Rozvrh cvičení a cena

Úterý 8:30 - 9:30   120 Kč.    NUTNÉ REZERVACE  Lektorka Žaneta

POZOR !!! Hodina může být zrušena v případě nutnosti účasti instruktorky u porodu. V tomto případě bude vždy vyhlášen náhradní termín lekce.

Čtvrtek 19:00 - 20:00.           Lektorka Štěpánka

Uzavřený kurz vždy na 10 lekcí, které na sebe za sebou navazují. Cena 1400,- Kč
Nový celek začíná od 25.4. 2019
Do kurzu se můžete hlásit na recepci studia nebo mailem. Podklady k platbě zašleme obratem.

Na doplnění volné kapacity možný jednotlivý vstup. V tomto případě nutná rezervace v systému.
Cena jednotlivého vstupu 160,- Kč

 

 

Instruktorky


Žaneta Kubešová

Štěpánka Bursíková